Завершила роботу Літня школа для учителів математики

Завершила роботу Літня школа професорки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Ніни Тарасенкової та Українського освітянського видавничого центру «Оріон» для вчителів математики 5, 6 і 7 класів Нової української школи.

Літня школа працювала з 24.06.2024 до 25.08.2024. Кожен випускник школи, який виконав навчальний план, отримав Свідоцтво про підвищення кваліфікації встановленого зразка на 30 год (1 кредит ЄКТС).

У Літній школі для вчителів математики 5 класу пройшли навчання понад 200 спудеїв і опанували такі теми:

ТЕМА 1. Формула Нової української школи та її реалізація в НМК для 5 класу.

ТЕМА 2. Конструювання навчальної програми з математики для 5 класу НУШ.

ТЕМА 3. К-задачі: особливості будови та розв'язування.

ТМА 4. Групи загальних результатів та як їх контролювати в навчанні математики.

ТЕМА 5. Засоби формувального оцінювання в 5 класі НУШ. Використання ІКТ.

ПЛЕЙЛИСТ на ютюб каналі: https://www.youtube.com/playlist?list=PLGFp7Ywwo1fzKrCijQjulHab7mvDOMr6f

У Літній школі для вчителів математики 6 класу навчалися бл. 300 спудеїв. Вони опанували такі теми:

ТЕМА 1. Нормативна база НУШ.

ТЕМА 2. Психолого-педагогічні основи навчання математики в 6 класі базової школи.

ТЕМА 3. Модельна навчальна програма. Навчальна програма. Тематичне планування.

ТЕМА 4. Особливості змісту курсу математики 6 класу НУШ. Використання ІКТ.

ТЕМА 5. Контроль та оцінювання в освітньому процесі 6 класу НУШ.

ПЛЕЙЛИСТ на ютюб каналі: https://www.youtube.com/playlist?list=PLGFp7Ywwo1fzJ688nCv76mZI4P4cEHure

У п’яти потоках Літньої школи для вчителів математики 7 класів пройшли навчання понад 2000 учителів із різних куточків України. Спудеї опанували непростий, але конче потрібний контент щодо суті реформи НУШ та організації навчання алгебри і геометрії в 7 класі НУШ:

ТЕМА 1. Модельна навчальна програма. Навчальна програма. Тематичне планування.

ТЕМА 2. Дидактичне доведення: суть та способи реалізації.

ТЕМА 3. Інтерактивні симуляції на платформі Phet.

ТЕМА 4. Використання сервісу GeoGebra у навчанні геометрії в 7 класі НУШ.

ТЕМА 5. Розвиток математичної компетентності учнів у навчанні алгебри в 7 класі НУШ.

До роботи ЛШ-7, крім Ніни Тарасенкової, долучилися й провідні фахівці в галузі математичної освіти України – професорки Ірина Акуленко і Юлія Ботузова, а також вчителі-практики, зокрема сертифікована вчителька НУШ, учитель-методист, членкиня нашого авторського колективу підручників з алгебри Олена Данько.

ПЛЕЙЛИСТ на ютюб каналі: https://www.youtube.com/playlist?list=PLGFp7Ywwo1fzOT9sYAAyQXMK9agIZewH6

Запрошуються до перегляду всі небайдужі.

Цього року, як і в попередні роки, до роботи в Літній школі для 5, 6 і 7 класів долучалися вчителі математики, які на момент навчання в Літній школі перебували за кордоном — майже в усіх країнах Європи (Польщі, Німеччині, Франції, Австрії, Данії тощо), у США, Південній Америці, Індонезії.

— Щиро і сердечно дякуємо Центру українських дослідників у Австрії (керівники — українські науковиці Наталія Андрусяк і Тетяна Симоненко) за підтримку й поширення інформації про Літню школу серед українського вчительства за кордоном, — говорить Ніна Тарасенкова.

НАВЧАЮЧИСЬ — ПЕРЕМАГАЄМО!

Ніна Тарасенкова, професорка кафедри математики та методики навчання математики

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького