Новини

Спільна робота над майбутнім: стейкхолдери обговорили оновлення освітньої програми

28 січня відбулося відкрите обговорення проєкту освітньої програми 014.09 Середня освіта (Інформатика) на 2025 рік. 

В обговоренні взяли участь стейкхолдери освітньої програми – досвідчені управлінці, учителі інформатики й робототехніки Черкас та Черкаської області, що постійно й плідно співпрацюють з Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького в царині інформатичної освіти. Серед учасників зустрічі були Вікторія Підмогильна, директорка Смілянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11, Богдан Безпоясний, заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34, Михайло Солодовник, учитель інформатики Черкаської гімназії №31, Світлана Лишко, учиталька інформатики Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів №12, учасниця проєктної групи Надія Волкова, учитель інформатики Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 та низка інших учителів-практиків. 

Оновлений варіант освітньої програми презентувала гарант, докторка Галина Луценко, за активної участі проєктної групи та представників групи забезпечення. Ключовою метою онлайн-зустрічі було обговорення актуальних потреби ринку праці та освіти у контексті підготовки майбутніх учителів інформатики, а також акумулювання ідей та пропозицій щодо структури й наповнення освітньої програми для майбутніх учителів інформатики на 2025 рік.

Учасники заходу обмінялися думками щодо якостей, навичок та знань, якими мають володіти сучасні вчителі інформатики, щоб успішно готувати учнів до викликів XXI століття. Було порушено питання про інструменти та методики навчання, що варто інтегрувати в освітній процес. 

За результатами дискусії буде сформовано оновлений проект освітньої програми, який враховуватиме актуальні тенденції та побажання стейкхолдерів. Це дозволить підготувати висококваліфікованих фахівців, здатних ефективно працювати в сучасній освітній системі та сприяти розвитку цифрової грамотності в Україні.

Директорка ННІ ІНФОТЕХ, учасниця проєктної групи Анна Ткаченко висловила вдячність всім учасникам зустрічі за активну участь та конструктивні пропозиції, відзначивши, що співпраця з роботодавцями і вчителями-практиками є ключовим фактором для успішної модернізації освітніх програм. 

 

Останнє редагування: Середа, 29 січня 2025 18:10