Гостьова лекція для майбутніх учителів інформатики

У сучасному світі інформаційних технологій роль вчителя інформатики є надзвичайно важливою, особливо у формуванні нових компетенцій у школярів та розвитку їх цифрової грамотності. 18 жовтня 2024 року до студентів кафедри АКІТ спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) онлайн підключилась Черненко Яна Ігорівна, учитель інформатики фізико-математичного ліцею Черкаської міської ради, яка провела гостьову лекцію на тему сучасних підходів до викладання предмету “Інформатика”.

Черненко Яна Ігорівна має багаторічний досвід викладання інформатики в закладах загальної середньої освіти та відзначається інноваційним підходом до інтеграції нових технологій у навчальний процес. Під час лекції вона розповіла про використання інтерактивних методів навчання, впровадження гейміфікації в уроки та сучасних цифрових інструментів, таких як WordWall, Micro:bit, Wizer.Me та інші.

Однією з ключових тем було обговорення важливості персоналізованого навчання, яке дозволяє враховувати індивідуальні особливості учнів і надавати завдання, які відповідають їх рівню підготовки. Яна Ігорівна наголосила на важливості створення інтерактивного середовища, де учні не тільки отримують знання, але й вчаться працювати в команді, аналізувати інформацію, знаходити інноваційні рішення. Вона також поділилася власним досвідом участі у міжнародних освітніх проєктах, спрямованих на розвиток STEM-освіти та інтеграції інформатики з іншими дисциплінами. За її словами, однією з найважливіших навичок майбутнього є вміння вчитися протягом усього життя та адаптуватися до нових технологічних змін.

Завершуючи лекцію, Яна Ігорівна порадила майбутнім вчителям інформатики бути відкритими до змін та прагнути до постійного вдосконалення своїх навичок.

Такі зустрічі є важливим елементом навчального процесу, адже вони дозволяють студентам дізнатися про практичні аспекти роботи вчителя інформатики та надихають на нові педагогічні ідеї.

Останнє редагування: Понеділок, 21 жовтня 2024 11:02